Kādas ir CNG kā degvielas priekšrocības?

 • 01

  Videi draudzīga

  Mazāki izmeši, kā benzīnam, dīzeļdegvielai vai LPG autogāzei. Par 25-30% mazāki CO2, par 90% mazāki NO2 un par 98% mazāki cieto daļiņu (putekļu) izmeši, kā benzīnam vai dīzeļdegvielai.
 • 02

  Samazina izmaksas

  Braucot ar saspiesto dabasgāzi ir samazināts degvielas patēriņš un mazākas izmaksas uz 1 km, salīdzinot ar citiem degvielas veidiem.
 • 03

  CNG ir droša

  Mašīnas, kas aprīkotas ar CNG ir tikpat drošas, kā tās, kas brauc ar benzīnu vai dīzeļdegvielu. Cilindriskā dabasgāzes tvertne, kas izgatavota no 1,2 cm tērauda ir izturīgāka par jebkuru benzīnbāku.
CNG uzpildes dispensers autotransportam
 • 04

  Viegli ierīkot

  Lai ierīkotu degvielas uzpildes vietu, nav vajadzīgi ne projektēšanas, ne būvniecības darbi.
 • 05

  Ātra uzpilde

  Uzpildes ātrums ir līdzvērtīgs dīzeļdegvielas uzpildei. Stabils spiediens pat pēc vairāku automašīnu vienlaicīgas uzpildes.
 • 06

  Nav kapitālieguldījumu

  Klients maksā tikai par patērēto gāzi. Nav nepieciešami ieguldījumi uzpildes vietas ierīkošanai.

Saspiestā dabasgāze palielina uzņēmuma konkurētspēju

Mobils konteiners, kurā ir iespējams uzpildīt līdz pat 5500 m³ dabasgāzes var tikt novietots, jebkurā autoparka teritorijā. Šis risinājums ievērojami palielina  uzņēmuma autoparka iespējas izmantot lētāku un dabai draudzīgāku degvielu.

Lai uzpildītu ar saspiesto dabasgāzi, jeb CNG, darbināmas automašīnas, GasOn mobilajam dispenserim ir vajadzīgs tikai parasts (220 V) elektrības pieslēgums, kas darbina uzpildes iekārtas skaitītāju.  Dispenseru tāpat kā pašu mobilo konteineru GasOn piegādā un novieto klienta uzņēmuma teritorijā. Klients maksā tikai par patērēto gāzi.

CNG galvenā priekšrocība ir tās ekoloģiskums, jo sadegot tā rada par 23% mazāk CO2 un 90% mazāk NO izmešu, kā dīzeļdegviela. Tāpat tās enerģijas saturs ar 13,3 kWh/kg ir gandrīz divreiz lielāks nekā LPG ar 6,8 kWh / l , – transportlīdzeklis aprīkots ar CNG būs izdevīgāks ne tikai maciņam, bet arī apkārtējai videi. Transporta uzņēmumiem aprīkojot savu autoparku ar CNG ieguvums būs finansiāli jūtams, prognozējamais degvielas izmaksu ietaupījums bšu vismaz 30%.

Atsauksmes liecina, ka uzņēmumi novērtē šī alternatīvā degvielas transporta risinājuma iespējas, tomēr drošākai ikdienas pārvadājumu veikšanai būtu nepieciešams plašāks uzpildes staciju tīkls. Tādēļ GasOn piedāvātais  CNG mobilās uzpildes veids, ko iespējams uzstādīt klienta uzņēmuma teritorijā, ļauj izmantot šo degvielas veidu aizvien vairāk uzņēmumiem,  kuriem nobraukums no vienas uzpildes līdz otrai ir līdz pat 800 km.

Ir veikti aprēķini un savu mobilo gāzes uzpildes staciju atmaksājas izveidot uzņēmumiem ar vismaz 4 smagajām automašīnām, kuras gadā katra nobrauc 100 tūkst. kilometru vai vairāk.  Patērētais gāzes apjoms sākot no 150 tonnu dabasgāzes gadā.

Autotransporta uzpilde ar CNG

Automašīnas uzpilde ar saspiesto dabasgāzi

Automašīnas pieslēgšana degvielas uzpildei notiek vienkārši un ātri.  Gāzes pistole jāpieslēdz pie auto izvada un jāpagriež rokturis, kas hermētiski noslēdz sistēmu un savieno to ar auto degvielas tvertni. Pie viena dispensera moduļa var vienlaikus uzpildīt divas automašīnas.  Uzpildes ātrums ir līdzvērtīgs kā tas ir dīzeļdegvielas uzpildei. Un kas būtiski, tas nemainās atkarībā no tā cik sistēmā ir palikusi dabasgāze.  Saspiestā dabasgtāze tiek uzglabāta atsevišķu balonu sistēmā, kur katrs nākamais balons automātiski pielsēdzas, kad iepriekšējais ir izlietots.  Ar vienu uzpildītu mobilo konteineru pilnībā pietiek 25 smago automašīnu uzpildei. Bet tā kā sistēma ir pilnībā automatizēta, tad klientam nav jārūpējas par gāzes atlikumu mobilajā stacijā. GasOn saņem automātisku paziņojumu un organizē jauna mobilā gāzes konteinera piegādi un nomaiņu pret esošo.

Saspiestas dabasgāzes uzglabāšana un transports
CNG uzpilde

Saspiestās dabasgāzes izdevīgums

Dažādiem enerģijas avotiem ir atšķirīgs enerģija saturs. Saspiestajai dabasgāzei tas ir augstāks kā sašķidrinātajai gāzei, dīzeļdegvielai vai benzīnam.

Enerģijas saturs degvielā

 • Benzīns (kWh/l)
  8.88
 • Dīzeļ degviela (kWh/l)
  10
 • Saspiestā dabasgāze (kWh/kg)
  12.3
 • LPG (kWh/l)
  6.6

Svarīgs ir ne tikai enerģijas saturs, bet arī tā cena, – cik izmaksā 1000 kWh. Tik daudz enerģijas ir vienā 1000 litros dīzeļdegvielas.

Cik izmaksās 1 MWh enerģijas

Benzīns 132Eur
Dīzeļdegviela 105.4Eur
Saspiestā dabasgāze 49.6Eur
Sašķidrinātā gāze LPG 81Eur

*European Comission – Study on the Implementation of Article 7(3) of the “Directive on the Deployment of Alternative Fuels Infrastructure” – Fuel Price Comparison *Degvielas cenas – Cicrcle-K, 11.01.2021